HOMEPAGE PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY NÁVRAT NA HLAVNÍ STRANU OSTRAVA BRNO PRAHA KARLOVY VARY KUNOVICE PARDUBICE HOSÍN
Úterý 26.09.2017
MEZINÁRODNÍ LETIŠTĚ
PRAHA
BRNO
OSTRAVA
KARLOVY VARY
PARDUBICE
HOSÍN
KUNOVICE
MNICHOVO HRADIŠTĚ
OSOBNÍ DOPRAVA
NÁKLADNÍ DOPRAVA
LETECKÉ SPOLEČNOSTI
PŘEPRAVNÍ FIRMY
TISKOVÉ ZPRÁVY
CESTOVNÍ KANCELÁŘE
Letecké zájezdy
Last MINUTE
DŮLEŽITÉ INFORMACE
PANORAMAFOTO.CZ
VNITROSTÁTNÍ LETIŠTĚ
LETECKÉ SPORTY
Aerokluby
Letecké školy
Paragliding
Parašutismus
Balónové létání
Letečtí modeláři
AKCE A SOUTĚŽE
FOTOGALERIE

Rýmařov

Město Rýmařov

Město Rýmařov leží v západní části Moravskoslezského kraje České republiky v nadmořské výšce 570 - 615 m n.m. Severním a severozápadním směrem se krajina postupně zvedá až nad hranici lesa k turisticky nejpřitažlivějším vrcholům Hrubého Jeseníku - Břidličné (1358 m n.m.), Jelenímu hřbetu, Velkému Máji a Vysoké holi (1 464 m n. m.), Petrovým kamenům a samotnému nejvyššímu vrcholu Hrubého Jeseníku Praděd (1 491 m n.m.) se 146,5 m vysokou vysílací věží. Jedná se o území s velmi pozoruhodnými přírodními krásami, rašeliništi, hlubokými lesy, morfologickými tvary vděčícími za svůj vznik poslední době ledové před 10 - 12 tisíci lety, včetně ledovcového Velkého kotle - "botanické zahrady Evropy” - s řadou vzácných endemických rostlin.... Celé toto rozsáhlé území je součástí Chráněné krajinné oblasti Jeseníky.


Krajina na východ od Rýmařova patří převážně mírně zvlněným plošinám Nízkého Jeseníku v nadmořských výškách 500 - 700 m n.m. Jižní a jihozápadní okolí Rýmařova je charakteristické členitým povrchem s hluboce zařezanými údolími potoků. Známé jsou několikastupňové vodopády na Huntavě u Rešova a horolezecké cvičné skály na Rabštejně. Velká část tohoto území včetně hradu Sovince patří do Přírodního parku Sovinecko. Okolí Rýmařova poskytuje širokou paletu rozmanitých přírodních krás a možností vyžití a odpočinku jak v létě tak v zimě a samozřejmě také na podzim, proslulém mimořádnou malebností.


Součástí města Rýmařova je osada Harrachov a dřívější obce Janovice, Edrovice, Janušov, Jamartice, Ondřejov a Stránské; žije zde celkem cca 9 300 obyvatel. V novém uspořádání veřejné správy od 1. ledna 2003 se Městský úřad v Rýmařově stane pověřeným úřadem pro výkon státní správy v obcích Stará Ves, Dolní Moravice, Malá Morávka, Malá Štáhle, Velká Štáhle, Břidličná, Ryžoviště, Jiříkov, Huzová, Horní Město a Tvrdkov s počtem stálých obyvatel kolem 20 tisíc. Toto území, včetně rekreačních oblastí Karlova, Malé Morávky a vrcholové části v okolí Pradědu a dále zčásti Vrbensko a Moravskoberounsko, představují tradiční spádovou oblast nemocnice v Rýmařově. Počet potenciálních klientů nemocnice významným způsobem zvyšují návštěvníci hor. Obzvláště v zimních měsících dochází k velkému nárůstu ošetřených pacientů, kteří svým trvalým bydlištěm nespadají do naší spádové oblasti, včetně návštěvníků ze zahraničí.
Neopominutelný je přínos Rychlé záchranné služby a spolupráce s Horskou službou.Lomnice u Rýmařova - první zmínky z roku 1317. Stojí zde farní kostel sv. Jiří.

LOKALIZACE

NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 592.00 m
DALŠÍ INFORMACE: http://www.nemrym.cz

Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) 56, 11.07.2004 v 12:21 hodin
Copyright 1998-2017 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VYHLEDÁVACÍ CENTRUM
REJSTŘÍK ČR
PANORAMAFOTO.CZ
ČESKÁ REPUBLIKA
Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Města a obce
Turistické regiony
Turistické oblasti
Pohádkové regiony
AKTUALITY A ZPRÁVY
DATABANKA AKCÍ
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
PRAHA SRDCE EVROPY
Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Turistika a volný čas
Informační centra
Katalog KUDY Z NUDY
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Hrady a zámky
Památky a architektura
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Lyžařské oblasti
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Příroda a její ochrana
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej